Choď na obsah Choď na menu
 


Čo o nás napísali

Zvíťazil krupinský Braxatoris

ZVOLEN. Hra je hra sa stala najlepšou hrou regionálnej prehliadky divadelných ochotníckych súborov Podpoľania a Hontu. Do Dobrej Nivy, kde sa 48. ročník prehliadky konal, ju priviezol súbor Braxatoris z Krupiny.


 

„Porotu zaujal výberom hry, režijným aj scénickým stvárnením a tiež hereckým výkonom hlavnej predstaviteľky Xénie Lvomskej," povedal Miroslav Kapec z Podpolianskeho osvetového strediska vo Zvolene, ktoré prehliadku organizovalo. Krupinčania si okrem víťazného titulu odniesli ešte dve sólové ceny; Lvomská za najlepší ženský herecký výkon a Stanislav Siebenštich za réžiu. A tiež vstupenku do krajského kola súťaže, ktorá bude koncom apríla v Revúcej.

 

Krupinský Braxatoris; prvá zľava Xénia Lvomská.

Čítajte viac: http://zvolen.sme.sk/c/5833374/zvitazil-krupinsky-braxatoris.html#ixzz1u7RA7B7F

 

Príspevky

Ocenenie získali ochotníci zo Zvolena aj z Krupiny.

15. 9. 2020

ZVOLEN, KRUPINA. Ochotnícky divadelný súbor ŠAPO Ploštín s hrou J. G. Tajovského Matka sa stal absolútnym víťazom piateho ročníka Divadelného festivalu Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši - Palúdzke. Ako informoval predseda Divadelného odboru Matice slovenskej Marián Lacko, divadelníci z Liptovského Mikuláša - Ploštína získali na festivale Zlaté pásmo a hlavnú cenu.

Strieborné pásmo prisúdila odborná i laická porota Divadelnému súboru Braxatoris z Krupiny za hru Kľúče na nedeľu, zvolenskému divadlu Zelienka za hru O sedliačke darebáčke a Ľubeľskému ochotníckemu divadlu K. O. Urbana za hudobnú tragikomédiu Milana Lasicu a Júliusa Satinského Plné vrecka peňazí.
Bronzovým pásmom ocenili divadelný súbor Badido z Rimavskej Soboty, súbor Mados z Liptovského Mikuláša a Divadlo Havran z Rimavskej Soboty.

Organizátorom festivalu venovaného pamiatke liptovskomikulášskeho rodáka - lekára, dramatika a spisovateľa Ivana Stodolu je Divadelný odbor Matice slovenskej. O držiteľoch ocenení rozhodovala nielen odborná a laická porota, ale aj všetci diváci.

Čítajte viac: https://myzvolen.sme.sk/c/22487573/ocenenia-z-divadelneho-festivalu-putovali-aj-do-nasho-regionu.html

 

Festival I. Stodolu Liptovský Mikuláš

3. 10. 2017

Chcete vedieť ako sa darilo nášmu súboru na Festivale Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši?